klimatizácia


Certifikáty - Osvedšenia

f-plyny

Certifikát 13 133

Osvedcenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 


» Vlastnosti Klimatizácie

O klimatizácii...

Každý z nás si hneď pomyslí, že klimatizácia škodí zdraviu. Nie je to celkom pravda. Hlavným bodom je používať zariadenie správne. Týka sa to hlavne pri prevádzke v chladiacom režime. Veľa z nás si v letných horúčavách nastaví zariadenie na 18 stupňov a ochladzuje sa s príjemným pocitom, pričom vonkajšia teplota može byt aj 40 stupňov. Potom nastávajú časté bolesti hlavy, bolesti v oblasti krku a iné príznaky ako sú prechladnutie.

Preto treba myslieť vždy na správne nastavenú teplotu klimatizácie. Odporúča sa nastaviť o 3 až 5 stupňov menej ako je vonkajšia teplota. Tu je potrebná odborná montáž, ktorá zabráni priamemu ofukovaniu.

Veľkým plusom klimatizácie je, že v jej vnútri sa nachádza prachový filter, ktorý zachytáva častice prachu a nečistoty vo vzduchu a tým zabezpečuje aj samotnú filtráciu vzduchu v miestnosti. Filter zachytáva častice prachu vo veľkosti až 0,01 mikrónov. Niektoré typy klimatizácií sú veľmi vhodné pre ľudí so zvýšenou alergiou na prach. Takéto typy klimatizácií majú v sebe viacero filtrov - uhlíkový filter, antibakteriálny filter, deodorizačný filter...

V chladných obdobiach Vám klimatizácia určite spríjemní vaše pohodlie príjemným topením.

KLIMATIZÁCIA A JEJ ÚČINKY   - Chladenie

                                      - Kúrenie

                                      - Čistenie vzduchu

                                      - Odvlhčovanie

                                      - Vetranie

NjQ1ZT