klimatizácia


Certifikáty - Osvedšenia

f-plyny

Certifikát 13 133

Osvedcenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 


» INVERTER / NEINVERTER

INVERTER ZARIADENIE

Inverter je vlastne spôsob riadenia výkonu kompresora vo vonkajších jednotkách a tiež aj riadenie motora ventilátora vo vonkajších jednotkách. V praxi to znamená, že kompresor, ktorý odoberá veľkú časť elektrickej energie je riadený frekvenčným alebo napäťovým meničom, ktorý udáva jeho výkon pri prevádzke. To znamená, že ak máme požiadavku chladenia nastavenú, napríklad na 25 stupňou, klimatizácia chladí až do zvolenej nastavenej teploty. Pri už takmer dosiahnutí tejto teploty nám na kompresore klesá výkon, ktorý bude dostačujúci na dochladenie miestnosti. Ak teplota v miestnosti výrazne stúpne od našej požadovanej teploty, kompresor zvýši svoj výkon. Týmto sposobom sa dosiahne šetrenie elektrickej energie.  

 

učinnosť inverter

COP - je pomer medzi príkonom a dosiahnutým výkonom zariadenia. Čim je COP vyššie, tým viac získate elektrickej energie z 1 kW.

Inverter zariadenia majú zhruba o 40% nižšiu spotrebu elektrickej energie ako zariadenia bez technológie INVERTER.

NEINVERTER ZARIADENIE

V klimatizačných zariadeniach, ktoré nemajú túto technológiu, kompresor pracuje na takzvaný FIXNÝ výkon, ktorý je už nastavený pri samotnej výrobe zariadenia.

N2VjZmI2