klimatizácia


Certifikáty - Osvedšenia

f-plyny

Certifikát 13 133

Osvedcenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 


» Typ Klimatizácie

Typ klimatizácie 

  Na samotnom trhu je už strašne veľa značiek klimatizácií. Veľmi veľkým lákadlom pre mnohých spotrebiteľov je nakupovanie klimatizácií v supermarketoch za účelom kúpiť zariadenie čo najlacnejšie, ktoré ponúkajú zariadenia už od niekoľko 200eur. Treba si však uvedomiť jednu vec. Tieto zariadenia sú lacné preto, lebo nie sú vyrábané z kvalitných materiálov ako sú hlavne kompresory, trojcestné ventily, motory ventilátorov, ale aj polovodičové súčiastky. Pri takýchto lacných zariadeniach sa neberie ohľad pri ich výrobe ani na hlučnosť zariadenia čo je pre mnohých hlavným faktorom pri kúpe klimatizácií. Môže Vám nastať problém pri zakúpení takého produktu v supermarkete, že pri poruche zariadenia budete odkázaný na demontovanie zariadenia extérnou firmou, ktorá si demontáž naúčtuje, bude potrebné zariadenie odniesť do predajne, kde ste ho zakúpili, doba reklamácie je 30 dní a nakoniec Vám oznámia, že sa záruka na zariadenie nevzťahuje. Napokon zistíte, že ste zaplatili 240eur za klimatizáciu, 100eur za jej montáž, 100eur za jej demontáž.

Preto je lepšie zariadenie zakúpiť priamo vo firmách zaoberajúcich sa touto činnosťou, ktrorá Vám poskytne záručný aj pozáručný servis.

 

Split

Pre klimatizovanie jednej miestnosti je vhodný SPLIT. To znamená , že máme jednu jednotku vnútornú a jednu vonkajšiu. Split može byť v prevedení nástennej jednotky, kazetovej jednotky, podstropnej jednotky, podparapetnej jednotky alebo kanálovej jednotky, podľa zváženia možnosti.

split

 

Multi Split

Pri klimatizovaní viacerých miestností, kde je potrebné zachovať jednu vonkajšiu jednotku, ale s viacerými vnútornými jednotkami máme MULTI SPLIT. Tu je možné pripojenie jednej až piatich vnútorných jednotiek k jednej vonkajšej jednotke.

Vonkajšie jednotky sú s vývodmi pre napojenie buď dvoch vnútorných jednotiek, troch vnútorných jednotiek, štyroch alebo piatich.

multi splity

MTk1MTM