klimatizácia


Certifikáty - Osvedšenia

f-plyny

Certifikát 13 133

Osvedcenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MULTI SPLIT

Multi Splity

Pod pojmom MULTI SPLIT rozumieme klimatizačné zariadenie s jednou vonkajšou jednotkou a viacerými vnútornými jednotkami, ktoré sú umiestnené v rozličných miestnostiach, čiže nemusia byť všetky vnútorné jednotky v jednej miestnosti. Vnútorné jednotky môžu pozostávať z viacero kombinácií. Napríklad z jednej vnútornej jednotky PROFESIONAL, jednej vnútornej jednotky PRESTIGE a dvoch vnútorných jednotiek PARAPETNÝCH, alebo iných kombinácií, ktoré to dovoľujú z hľadiska funkčnosti.

Na takéto MULTI zapojenie smieme pripojiť 1 až 5 vnútorných klimatizačných jednotiek. V položke E-schop - MULTI SPLITY sú uvedené jednotlivé ceny týchto vonkajších jednotiek. V cene nie sú zahrnuté vnútorné jednotky, preto je pri zvážení tejto alternatívy nutné pripočítať cenu samotnej vnútornej jednotky, ktorá sa pohybuje od cca 400 eur do cca 1300 eur bez DPH.

Pri zapojení Multi Splitov, má každá vnútorná jednotka svoj vlastný ovládač, takže na každej vnútornej jednotke si vieme navoliť požadovanú teplotu, ktorá nemusí byť rovnaká ako na ostatných jednotkách. Netreba však zabúdať na to,že pri takomto Multi zariadení musí byť požiadavka buď CHLADENA alebo KÚRENIA. V opačnom prípade sa zariadenie uvedenie do poruchového stavu.

 

Ak uvažujeme o zapojení viacerých vnútorných jednotiek, ktoré potrebujeme mať v jednej miestnosti použijeme takzvaný TWIN. Pri tomto zapojení sú vnútorné jednotky ovládané a riadené jednym nástenným ovládačom.

 

Pri výbere takéhoto typu zariadenia Vám radi zodpovieme Vaše otázky.

Y2ZkOTdm