klimatizácia


Certifikáty - Osvedšenia

f-plyny

Certifikát 13 133

Osvedcenie

 

 

 

 

 

 

 

 

 


VZDUCHOTECHNIKA
Vzduchotechnika

Vzduchotechniku možno využiť všade tam, kde je potrebné zabezpečiť výmenu vzduchu. Netreba však zabúdať na to, že ak v miestnostiach kde je potrebné zabezpečiť hlavne intenzívne odsávanie, napríklad bary, krčmy, herne, musíme zabezpečiť aj prívod čerstvého vzduchu do miestností aby mohla nastať požadovaná výmena vetraných priestorov. Má to trocha finančne vyššie náklady, ale je to potrebné z hľadiska dobrej cirkulácie a celkovej výmene vetraných miestností.

Na dnešných trhoch sa už môžeme stretnúť s takzvanou REKUPERAČNOU JEDNOTKOU, ktorej hlavnou vlastnosťou je, že odvádzaný vzduch z miestnosti je preháňaný rekuperátorom, ktorému tento odvádzaný vzduch odovzdá teplo a následne je do rekuperátora privádzaný čerstvý vzduch z vonku, ktorý je ohrievaný vzduchom odvádzaným z vnútra von do exteriéru. Jednoducho povedané, pri vetraní rekuperačnou jednotkou sa teplo v miestnosti snaží ostať dnu. Účinnosť týchto jednotiek može byť až 90%.

Pre správnu funkčnosť vetrania je veľmi dobrý a správny výpočet priemerov rúr, veľkosti výustok, správneho navrhnutia ventilátorov a iné nevyhnutné technické výpočty pre jednotlivé komponenty.

odsavanie

Niektoré rekuperačné jednotky majú v sebe už zabudovaný ohrievač vzduchu. Je to výhodou pri používaní v chladných obdobiach, kde je vonkajšia nasávaná teplota aj niekoľko stupňov pod bodom mrazu. Pri uvažovaní takýchto jednotiek je potrebné pri samovoľnej montáži počítať z odvodom kondenzu. K jednotkám je možné dokúpiť aj externý ovládač, ktorým sa jednotka dá nastavovať. V opačných prípadoch je ovládanie na samotnej jednotke čo je nevýhodou pri jej ovládaní.

 

YmFhN2I